Skip to content

Dentální hygiena

Dentální hygiena a správná péče o zuby je základem zdravých úst. Mít zdravé a krásné zuby je vizitkou, kterou by chtěl každý z nás. Nejsnadnější cestou je svěřit se do rukou profesionálů, kteří Vás informují a naučí, jak se správně o zuby starat a tím předejít jak zdravotním, tak estetickým komplikacím.

Nabízíme Vám dentální hygienu, která Vám pomůže udržet zuby a dásně zdravé a čisté. Ukážeme a naučíme Vás správnou techniku čištění zubním kartáčkem a zároveň spolu vybereme vhodné pomůcky individuálně pro každého z Vás.

Jak dentální hygiena probíhá?

  1. Vyšetření – parodontální sondou se zjistí stav jak zubů, tak především dásní. Zjišťujeme přítomnost kamene, pigmentů a krvácivosti. 
  2. Instruktáž – v ústech pacienta nebo na modelu si ukážeme, jak správně pracovat se zubním kartáčkem, aby dokonale odstranil zubní povlak
  3. Odstranění zubního kamene a povlaků – pomocí ultrazvukového přístroje a ručních nástrojů 
  4. Odstranění pigmentů – odstranění pigmentů se provádí převážně pomocí Airflow (pískování), které je šetrné k zubní sklovině i dásním a zároveň dokáže efektivně odstranit pigmenty a povlaky na povrchu zubů. Další z možností odstranění pigmentů je depurace – pomocí kartáčku a speciální brusné pasty. 
  5. Kontrola + domluvení na dalším termínu návštěvy
zub blue-15

Jak často navštěvovat dentální hygienu?

Ideální je navštěvovat dentální hygienu alespoň 2x za rok. Ale u každého pacienta je stanovení intervalů individuální.

Bělení zubů

V našem centru Vám můžeme nabídnou domácí způsob bělení za pomocí nosičů a peroxidových gelů. Provádíme i ordinační bělení.

zub dark blue-16

Dentální hygiena pro děti

Nabízíme i možnost hygieny pro dětské pacienty, kde se především věnujeme nácviku čištění dětských zoubků a instruktáži rodičů. U dětí se pro lepší znázornění používají plakové indikátory, které nám znázorní špatně čištěná místa a pomůžou s motivací jak dětí, tak rodičů. Nabízíme individuální přístup, podle schopností Vašeho dítěte.