Skip to content

Ordinace

Personál Stomatologického centra svým profesionálním přístupem ke klientům a práci, zajišťuje maximální servis pro Vaši spokojenost.

Poskytované služby

  •   Preventivní stomatologie a dentální hygiena
  •   Záchovná stomatologie 
  •   Protetická stomatologie
  •   Endodoncie – ošetření kořenových kanálků 
  •   Implantologie

Poskytujeme komplexní péči o Váš chrup včetně dentální hygieny. Naším hlavním cílem je, abyste byli kvalitně, šetrně a bezbolestně ošetřeni, proto většinu ošetření provádíme v lokální anestezii a za použít zvětšovací techniky – lupových brýlí či operačního mikroskopu.

zub blue-15

Záchovná stomatologie – ošetření kazu

Materiálem první volby pro ošetření kazu jsou u nás fotokompozitní a skloionomerní výplně, které při dodržení správných podmínek vytváří pevnou vazbu se zubem a jsou dlouhodobě stálé. Narozdíl od amalgámové výplně nám tyto materiály umožňují zachovat co nejvíce zdravých zubních tkání. Jsou vysoce estetické a dovolují nám dostavět i rozsáhlé defekty do původního anatomického tvaru zubu. Skloionomerní výplně můžeme volit i jako dlouhodobé provizorium.

Endodontické ošetření kořenových kanálků 

Pokud dojde k poškození zubní dřeně (nejčastěji zubním kazem) je potřeba ošetřit kořenové kanálky a zbavit se infekce, která by se mohla šířit dále do kosti, okolních tkání a cévního řečiště. 

Jedná se o výkon, který vyžaduje preciznost, proto ho provádíme se zvětšovací technikou (lupové brýle/mikroskop) a nejmodernějšími přístroji. 

Ošetření kořenových kanálků nebolí, ale je časově náročné. 

Smyslem ošetření je zachovat zub v dutině ústní a následně ho ošetřit výplní nebo korunkou (v závislosti na množství ztracených zubních tkání).

zub blue-15

Protetická stomatologie 

V případě, kdy již není možné provést záchovné ošetření, tedy ošetřit zub pouze výplní, přichází na řadu protetická stomatologie. Cílem protetického ošetření je nahradit chybějící zub či skupinu zubů, případně nahradit takovou část zubu, která byla poškozena kazem nebo úrazem. Zhotovujeme jak fixní (např. korunky a můstky), tak snímací (částečné i celkové) náhrady, které jsou každému pacientovi individuálně vyráběny v naší zubní laboratoři. Při příznivém biologickém faktoru můžeme protetický defekt řešit individuálně pomocí zubních implatátů (Straumann, Bego Semados). Vyšetření na CBCT je samozřejmostí.